Використання електроприладів: не варто забувати про правила безпеки Рекомендовані

Відділ ринкового та метрологічного нагляду управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області інформує розповсюджувачів, покупців та користувачів низьковольтного електрообладнання.

До введення продукції в обіг товару, виробники, відповідно до вимог Технічних регламентів, повинні виготовити технічну документацію, яка супроводжує продукцію на споживчому ринку. Обов’язковою вимогою є наявність в пакеті інструкції з експлуатації.

Окрім наявності інструкції з експлуатації потрібно дивитися на маркування, яке нанесено на продукцію або на пакування, також на наявність знака відповідності Технічним регламентам та табличку з технічними даними. Це допоможе належним чином використовувати продукцію.

Для того, щоб не сталося будь-якої надзвичайної ситуації пов’язаної з електроприладами, потрібно дотримуватись наступних правил:

 1. Перед вмиканням електроприладу необхідно візуально перевірити електрошнур на наявність механічних пошкоджень.
 2. Електроприлад повинен бути надійно заземлений згідно з правилами установки приладу.
 3. Забороняється працювати з електроприладом вологими руками.
 4. Не можна залишати електроприлад без нагляду на довгий час, після закінчення роботи перевірити, чи все вимкнено.
 5. Бажано дітям не можна користуватися електроприладами без нагляду дорослих.
 6. При виявленні або виникненні несправності в електроприладі викликати електрика.
 7. Категорично заборонено виконувати будь-які ремонтні роботи самостійно.
 8. Якщо Ви дивитесь телевізор, а екран погас або почав миготіти, ні в якому разі не можна по ньому стукати. Його треба негайно вимкнути.
 9. Якщо щось потрапило до телевізора, радіоприймача та інших електроприладів, які працюють, треба, в першу чергу, їх вимкнути. Ні в якому разі не можна лізти туди олівцем чи іншим предметом, коли електроприлад увімкнутий.
 10. Не залишайте без нагляду увімкненими в розетку електроприлади.
 11. Забороняється тягнути за електричний шнур руками, тому що він може обірватися і вразити електричним струмом.
 12. Не можна заповнювати водою ввімкнені в електромережу чайники, кавоварки, каструлі.
 13. Не торкайтесь мокрими руками та не витирайте вологою ганчіркою електричні кабелі, штепсельні розетки, вимикачі, інші електроприлади, ввімкнені в електромережу.
 14. Не можна підвішувати речі на кабелі.
 15. Коли виходите з дому - вимикайте всі електроприлади.
 16. Не користуйтесь саморобними електричними приладами. Використання електричних приладів не за призначенням або невміле користування ними, може призвести до пожежі!

Якщо вже так сталося, що електричне обладнання загорілося, то перш за все потрібно вимкнути живлення квартири (помешкання). Якщо знеструмити електромережу неможливо, то слід пам’ятати: не можна застосовувати для гасіння воду та пінні вогнегасники, можна лише порошкові.

У разі виникнення в квартирі полум’я, або якщо чути запах диму, горілої ізоляції, потрібно негайно повідомити про це за телефонним номером 101 та покинути приміщення.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

3869435
Сьогодні
Цього місяця
Всього
856
35575
3869435

Ваш IP: 18.206.92.240
20-03-2023