Вимоги законодавства під час використання пестицидів та агрохімікатів обговорили в Олександрійському районі Рекомендовані

Дотримання санітарного законодавства під час використання пестицидів та агрохімікатів на території Олександрійського району, а також алгоритм спільних дій пасічників, сільськогосподарських підприємств та органів місцевого самоврядування щодо недопущення отруєння бджіл обговорили під час засідання колегії Олександрійської районної військової адміністрації.

Начальник Олександрійського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Олександр Сіленко доповів про основні аспекти та проблемні моменти, пов’язані із використанням, застосуванням, транспортуванням, зберіганням пестицидів та агрохімікатів виробниками сільгосппродукції, населенням на власних присадибних ділянках та вплив хімічних речовин на здоров’я людей і стан довкілля. Доповідач поінформував присутніх про порушення, виявлені під час проведення заходів державного нагляду (контролю), при розгляді звернень, що надходять до органів місцевого самоврядування та Держпродспоживслужби, та вжитті заходи для усунення порушень та їх попередження в подальшому.

Зокрема до Держпродспоживслужби неодноразово надходили звернення від громадян щодо порушення суб’єктами господарювання санітарних правил застосування пестицидів та агрохімікатів під час виконання польових робіт сільськогосподарськими підприємствами. При цьому негативні наслідки виникають як безпосередньо для здоров’я та самопочуття людей, так і для свійських тварин, бджіл, навколишнього середовища.

Питання, що порушувались у зверненнях, стосувались недотримання санітарно-захисної зони до житлової забудови поблизу або в населеному пункті при обробітку земельних ділянок орендарями, одноосібниками, недотриманням добросусідських відносин між сусідами межуючих земельних ділянок при обробці хімічними препаратами власних городів чи паїв, обробіток полів хімічними речовинами без попередження мешканців населеного пункту та без встановлення попереджувальних знаків тощо.

Доповідач наголосив, що порушення правил використання і застосування пестицидів та агрохімікатів суб’єктами господарювання під час обробки сільськогосподарських угідь - лише одна з причин загибелі бджіл. Бджолярі в свою чергу не отримують ветеринарно-санітарні паспорти на пасіки або, навіть отримавши їх, не завжди проводять реєстрацію пасік в місцевих органах влади, тобто не виконують вимоги наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 № 338 «Про деякі питання у сфері бджільництва».

За результатами засідання органам місцевого самоврядування відповідних територій запропоновано поновити склад комісій із встановлення факту отруєння бджіл та у разі надходження звернень громадян щодо порушення суб’єктами господарювання санітарних правил застосування пестицидів та агрохімікатів створювати комісії по їх розгляду, до складу яких включати фахівців Олександрійського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області. Водночас суб’єктам господарювання, які використовують пестициди та агрохімікати, необхідно погодити санітарні паспорти на право одержання, зберігання і застосування пестицидів та мінеральних добрив (на склади зберігання, транспортні засоби для перевезення пестицидів та агрохімікатів) та дотримуватися вимог ДСП  8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» з метою недопущення порушень при роботі із застосуванням хімічних речовин та попередження виникнення отруєнь серед людей, проблемних питань та звернень від бджолярів.

З інформаційними матеріалами щодо дотримання вимог санітарного законодавства у сфері застосування, використання, зберігання пестицидів та агрохімікатів можна ознайомитись за цим посиланням.

pesticydy agrohimikaty 06 03 2023 1

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

3869614
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1035
35754
3869614

Ваш IP: 18.206.92.240
20-03-2023