Рідина для омивання лобового скла та фар - на що звернути увагу при придбанні Рекомендовані

Добра видимість через лобове скло автомобіля необхідна для безпеки на дорозі. На лобове скло мають вплив комахи, бруд, дощ, туман, сніг тощо. Впоратися з цими проблемами допоможе якісна рідина для омивання скла і фар автомобіля, яка ефективно справляється з забрудненнями.

На кожній автозаправці, автомагазині, супермаркеті присутній великий асортимент рідин для омивання скла та фар. Але чи всі рідини однаково безпечні?

Найбезпечнішими є рідини, виготовлені на основі етилового спирту, проте вони не мають широкої популярності через високу ціну. У неякісних рідинах замість етилового використовують метиловий спирт (метанол) – прозору рідину зі слабким запахом етилового спирту, що володіє всіма властивостями одноатомних спиртів і дуже широко використовується у промисловості і як сировина, і як кінцевий продукт, хоча є небезпечною і отруйною речовиною.

Метиловий спирт є сильною отрутою, що діє зокрема на нервову систему людини. Токсична дія метанолу зумовлена утворенням з нього формальдегіду і мурашиної кислоти. Вважається, що внаслідок утворення формальдегіду виникає дефіцит аденозинтрофосфорної кислоти у клітинах сітківки, що може викликати втрату зору. Саме тому враження зорового нерву і сітківки є найчастішим проявом отруєння метанолом.

Вдихання парів метилового спирту викликають нудоту і запаморочення. А водій, який надихався парами метилового спирту, легко може створити аварійну ситуацію на дорозі.

Слід зазначити, що в допустимих дозах (0,2% в продуктах, 0,5% у технічному спирті) метанол не завдає жодної шкоди. Тобто небезпечність омивача залежить від кількості метилового спирту у його складі.

Тому перш ніж придбати рідину для омивання лобового скла та фар, чи будь-яку іншу продукцію, варто витратити декілька хвилин на те, щоб ознайомитись з інформацією про товар.

Відповідно до постанови Кабміну «Про затвердження переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд» Держпродспоживслужба України визначена органом державного ринкового нагляду щодо мийних засобів. Відтак в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Кіровоградській області функціонує відділ ринкового та метрологічного нагляду управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами, який діє в межах та на підставі:

- Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції»;

- Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції»;

- Постанови Кабміну «Про затвердження Технічного регламенту мийних засобів»;

- Секторального плану державного ринкового нагляду, який затверджується Держпродспоживслужбою України щорічно.

Зазначимо, що вимоги Технічного регламенту мийних засобів поширюються на:

 • мийні засоби, призначені для прання або очищення та введені в обіг на території України для потреб споживача (користувача);
 • мийні засоби, призначені для замочування, полоскання, підкрохмалювання, пом’якшення або вибілювання виробів з тканин;
 • мийні засоби, призначені для очищення поверхонь, матеріалів, виробів, механізмів, механічних пристроїв, транспортних засобів та допоміжного обладнання, інструментарію, апаратури тощо;
 • інші мийні засоби, призначені для використання під час прання та очищення.

Водночас ці вимоги не поширюються на:

 • мило тверде;
 • косметичні засоби;
 • поверхнево-активні речовини, які мають дезінфікуючі властивості;
 • мийні засоби, що містять не більш як 0,2 відсотка поверхнево-активних речовин (ПАР).

Відповідно до вимог п.11 Технічного регламенту мийний засіб маркується шляхом нанесення на зовнішню поверхню пакування чи етикетку напису чіткими літерами, що не змиваються протягом строку придатності такого засобу, із зазначенням:

 • найменування та інформації про призначення мийного засобу;
 • торговельної марки (за наявності) або торговельного знаку, найменування, місцезнаходження та номера телефону виробника мийного засобу або його уповноваженого представника;
 • інформації про склад мийного засобу згідно з додатком 2 ;
 • адреси, зокрема електронної пошти (за наявності), та номера телефону, за якими можна одержати технічний опис інгредієнтів;
 • інструкції із застосування, заходів безпеки та спеціальних застережень згідно із законодавством, а в разі їх відсутності – вимог, наведених у ДСТУ ГОСТ 31340:2009 «Попереджувальне маркування хімічної продукції. Загальні вимоги»;
 • маси нетто чи об’єму;
 • дати виготовлення;
 • строку придатності;
 • умов зберігання (в разі потреби).

Нагадаємо, що маркування мийних засобів здійснюється згідно із законодавством про мови.

На зовнішню поверхню пакування чи етикетку мийного засобу, що пройшов оцінку відповідності згідно з Технічним регламентом обов’язково наноситься знак відповідності згідно форми та описом, затвердженими постановою КМУ «Про затвердження форми, опису знака відповідності технічним регламентам, правил та умов його нанесення».

omyvach 13 03 2023 1

Таким чином, вибираючи мийний засіб, зверніть увагу на етикетку. На пляшці повинна бути інформація про виробника, склад, а також штрих-код. Всі написи та маркування повинні бути чіткими.

Для отримання більш детальних консультацій з питань ринкового нагляду звертайтеся до фахівців відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Держпродспоживслужби в Кіровоградській області за адресою: м. Кропивницький вул. Тараса Карпи, 84, к. 402 або на електронну пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

3869430
Сьогодні
Цього місяця
Всього
851
35570
3869430

Ваш IP: 18.206.92.240
20-03-2023