Фахівці Держпродспоживслужби Кіровоградщини провели черговий семінар щодо захисту прав споживачів Рекомендовані

Спеціалісти управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Держпродспоживслужби в Кіровоградській області взяли участь у зустрічі з членами виробничої первинної організації Українського товариства сліпих, де розповіли про права споживачів при придбанні товарів та ознайомили з порядком укладання договорів.

Начальник відділу контролю у сфері торгівлі, робіт та послуг Лілія Буднікова детально розповіла про те, що кожен громадянин має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням. Таке право встановлює стаття 9 Закону України «Про захист прав споживачів».

Термін для обміну товару належної якості складає 14 днів, не рахуючи дня купівлі, якщо триваліший строк не оголошений продавцем. Обмін товару належної якості проводиться за умови, якщо він не використовувався та має збережений товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також за наявності розрахункового документа.

Якщо ж на момент обміну аналогічного товару немає у продажу, споживач має право:

- придбати будь-які інші товари з наявного асортименту з відповідним перерахуванням вартості;

- розірвати договір та одержати назад гроші у розмірі вартості повернутого товару;

- здійснити обмін товару на аналогічний при першому ж надходженні відповідного товару в продаж.

Доповідач також звернула увагу присутніх на затверджений Кабміном перелік товарів, що не підлягають обміну (поверненню).

Головний спеціаліст відділу контролю у сфері торгівлі, робіт та послуг Галина Рубан поінформувала про особливості укладення договорів. Зокрема для того, щоб договір вважався укладеним, необхідним є досягнення його сторонами умов, які визначені законом як обов’язкові для певного виду договору.

З-поміж них основними пунктами договору є:

  • дата, місце укладання та найменування сторін, які уклали договір;
  • предмет договору, де зазначаються усіх види послуг (робіт), які замовляє споживач;
  • обов’язки Виконавця та Замовника;
  • ціна та порядок оплати послуги;
  • гарантійні зобов’язання;
  • відповідальність та вирішення спорів;
  • інші умови (кількість укладених примірників, дата набрання чинності, термін дії договору тощо).

Договір вважається укладеним після його підписання обома сторонами.

В ході зустрічі присутні мали змогу поспілкуватися з фахівцями та отримати консультації щодо найбільш поширених питань, які виникають під час здійснення покупок чи замовлення послуг.

zahist spojivachiv seminar 13 03 2023 1zahist spojivachiv seminar 13 03 2023 2zahist spojivachiv seminar 13 03 2023 3zahist spojivachiv seminar 13 03 2023 4

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

3869441
Сьогодні
Цього місяця
Всього
862
35581
3869441

Ваш IP: 18.206.92.240
20-03-2023