Майже 8 тисяч бджолосімей обстежили спеціалісти ветеринарної медицини Кропивницького району Рекомендовані

Збереження здоров’я бджіл є однією з важливих умов високої продуктивності пасік. Найбільш ефективний спосіб підвищення продуктивності бджільництва – профілактика заразних і незаразних хвороб бджіл. З метою зменшення ризиків поширення інвазійних хвороб бджіл, спеціалісти Кропивницької районної державної лікарні ветеринарної медицини з початку поточного року обстежили 7 768 бджолосімей та відібрали 813 проб на здійснення лабораторних досліджень для подальшого заповнення ветеринарно-санітарного паспорта на пасіку.

Така процедура дозволяє здійснювати контроль епізоотичної ситуації щодо хвороб бджіл. Проходження клінічних оглядів та лабораторних досліджень проводиться щорічно для стаціонарних пасік, а при кочівлі – перед кожною відправкою. Ветеринарне обслуговування бджільництва здійснюється спеціалістами ветеринарної медицини або під їх контролем пасічниками.

Відповідно до вимоги ст.13 Закону України «Про бджільництво» з метою обліку пасік та здійснення лікувально-профілактичних заходів на кожну пасіку видається ветеринарно-санітарний паспорт. Так протягом 2023 року у Кропивницькому районі видали 52 паспорти на пасіки, а за минулий рік - 714 паспортів.

Зазначимо, що найбільш шкодочинні паразитарні хвороби бджіл – це варооз та ноземоз, що поширені на всіх пасіках без винятку. Прояв захворювань обумовлюється ступенем ураження бджіл кліщем варроа та мікроспорідіями. Сім’ї з високим ступенем враження бджіл кліщем варроа (більше 10%) злітають восени або гинуть протягом зими. Всі інші інфекційні захворювання (окрім американського гнильцю) зазвичай не носять масового характеру і легко лікуються таким загальнодоступним методом, як створення безрозплідного періоду на час виведення матки.

Заходи з профілактики та лікування хвороб бджіл, що є обов’язковими на пасіці, повинні проводитись протягом активного пасічницького сезону. Обробку бджіл противарроатозними препаратами проводять у ранньовесняний період (а за необхідності і в зимовий) до появи розплоду.

Щоб звести до мінімуму ймовірність виникнення бджолиних захворювань, потрібно:

  • налагодити належну підгодівлю, відповідно до сезону;
  • захистити пасіку від паразитів, які є носіями мікроорганізмів-патогенів;
  • не нехтувати дотриманням особистої гігієни та санітарії при контакті з бджолами;
  • приділяти особливу увагу плановим профілактичним заходам.

У разі виявлення інвазійних хвороб необхідно проводити обробку бджіл згідно з «Інструкцією щодо попередження та ліквідації хвороб бджіл» та повідомити Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області

bdjoly 15 03 2023 1bdjoly 15 03 2023 2bdjoly 15 03 2023 3bdjoly 15 03 2023 4

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

3869486
Сьогодні
Цього місяця
Всього
907
35626
3869486

Ваш IP: 18.206.92.240
20-03-2023