Чітке дотримання вимог законодавства гарантує безпеку довкілля при внесенні пестицидів Рекомендовані

Наразі триває період масового цвітіння озимого ріпаку і вже почали надходити повідомлення про загибель бджіл та неправомірні дії аграріїв при застосуванні пестицидів.

Нагадуємо, що найпершим кроком у разі загибелі бджіл є негайне звернення до органу місцевого самоврядування, який в свою чергу скликає комісію із встановлення факту отруєння бджіл. Комісія здійснює всі необхідні процедури, включаючи відбір проб матеріалу для лабораторного дослідження, та фіксує їх актом. Відібраний матеріал разом з актом передається пасічнику для якнайшвидшого направлення в лабораторію.

ripak 04 05 2023 2

З метою попередження отруєння бджіл аграрії зобов’язані інформувати територіальну громаду та власників пасік (у радіусі 7-10 км) за три доби до хімічних обробок із зазначенням території застосування, назви препарату, діючої речовини, часу і способу проведення обробки, а також вказати терміни ізоляції бджолиних сімей відповідно до класу небезпеки засобів захисту рослин.

ripak 04 05 2023 1

Відповідно до законодавства обробки квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл ЗАБОРОНЕНІ.

Обробку потрібно проводити в фазу бутонізації до цвітіння та після цвітіння у ранкові або вечірні години в безвітряну погоду дозволеними до використання пестицидами.

Лише чітка взаємодія пасічників, аграріїв та органів місцевого самоврядування дасть можливість зберегти корисну ентомофауну, захистити рослини та отримати врожай.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

4354453
Сьогодні
Цього місяця
Всього
2414
86028
4354453

Ваш IP: 34.229.63.28
29-11-2023