Відповідність продукції вимогам технічних регламентів: необхідність наявності декларації Рекомендовані

Декларація відповідності Технічному Регламенту - це документ, який засвідчує відповідність виробленої продукції вимогам відповідних Технічних регламентів. Декларація відповідності видається виробником за наявності підтверджених доказів відповідності продукції або ж на підставі протоколу випробувань акредитованої лабораторії.

Необхідність наявності даного документа регламентується наступними нормативно-правовими актами:

  • Закон України № 2406-III від 17.05.2001 «Про підтвердження відповідності»;
  • Закон України № 3164-IV від 01.12.2005 «Про технічні регламенти та процедури оцінки відповідності»;
  • Постанова Кабміну № 436 від 21.05.2012 «Про затвердження переліків товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України».

Виробник шляхом складання декларації про відповідність бере на себе відповідальність за відповідність продукції вимогам, установленим у відповідних технічних регламентах.

Для отримання декларації відповідності технічним регламентам продукція повинна пройти процедуру оцінки всім технічним регламентам, а потім вже виробник складає таку декларацію про відповідність певної продукції.

Єдина декларація про відповідність може мати форму досьє, яке складається з відповідних окремих декларацій про відповідність.

Декларація про відповідність повинна бути складена державною мовою, а в разі, якщо вона була складена іншою мовою - перекладена на державну мову.

У випадках та відповідно до вимог, визначених у певних технічних регламентах, продукція при наданні на ринку або введенні в експлуатацію (експлуатації) повинна супроводжуватися декларацією про відповідність, її копією чи спрощеною декларацією про відповідність.

У випадку, якщо на певний вид продукції поширюється дія кількох технічних регламентів, що вимагають складання декларації про відповідність, тоді має бути складена єдина декларація про відповідність стосовно всіх таких технічних регламентів, якщо це передбачено відповідними технічними регламентами. В такій декларації про відповідність повинні бути зазначені відповідні технічні регламенти, включаючи відомості про їх офіційне опублікування.

Суб’єкти господарювання повинні зберігати технічну документацію разом з декларацією про відповідність протягом строку, вказаного у відповідних технічних регламентах, або 10 років, якщо такої вимоги немає.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

4354439
Сьогодні
Цього місяця
Всього
2400
86014
4354439

Ваш IP: 34.229.63.28
29-11-2023