Особливості маркування кабельно-провідникової продукції Рекомендовані

Кабельно-провідникова продукція належить до товарів підвищеної небезпеки, адже неякісна продукція може спровокувати поломку побутової техніки та навіть виникнення пожежі. Для захисту споживачів від ризиків, які може становити продукція, в Україні працює державний ринковий нагляд. Ціллю ринкового нагляду є захист громадян від небезпечних нехарчових товарів.

Відповідно до постанови Кабміну від 28.12.2016 № 1069 «Про затвердження переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд» Держпродспоживслужба України визначена органом державного ринкового нагляду щодо кабельно-провідникової продукції.

З метою обмеження надання на ринку України небезпечного електрообладнання постановою Кабміну від 16.12.2015 № 1067 затверджений Технічний регламент низьковольтного електричного обладнання, який встановлює вимоги стосовно захисту здоров’я та безпеки людей і свійських тварин та майна, яким повинно відповідати низьковольтне електричне обладнання (далі - електрообладнання) з метою надання його на ринку України.

Цей Технічний регламент розроблений на основі Директиви 2014/35/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 26 лютого 2014 року стосовно надання на ринку електричного обладнання, призначеного для використання в певних межах напруги.

Дія цього Технічного регламенту поширюється на електрообладнання, призначене для використання за номінальної напруги від 50 до 1000 В змінного струму та від 75 до 1500 В постійного струму.

Відповідно до вимог Технічного регламенту виробники під час введення електрообладнання в обіг забезпечують, щоб воно було спроєктоване та виготовлене відповідно до цілей, пов’язаних з безпечністю. Якщо відповідність електрообладнання встановленим вимогам доведена за результатами такої процедури оцінки відповідності, виробники складають декларацію про відповідність та наносять знак відповідності технічним регламентам.

Кабельно-провідникова продукція повинна мати чітке, постійне маркування. На поверхню оболонки кабелів (проводів) повинно бути нанесено маркування, яке містить:

- позначення (марка) кабелю або проводу;

- число жил (пар) і їх номінальний переріз (номінальний діаметр);

- знак для товарів і послуг або найменування підприємства-виробника;

- знак відповідності технічним регламентам (у разі коли це є неможливим або невиправданим через характер електрообладнання, знак відповідності технічним регламентам наноситься на пакування та на супровідні документи);

- рік виготовлення.

При маркуванні допускається також нанесення:

  • довжини кабельних виробів в метрах;
  • позначення національного стандарту чи іншого нормативного документа, за яким виготовлена кабельно-провідникова продукція;
  • номінальна напруга.

Згідно з ДСТУ 4809:2007 «Ізольовані проводи та кабелі. Вимоги пожежної безпеки та методи випробування» на кабельно-провідникову продукцію наноситься додаткове маркування ідентифікаційними знаками за вимогами пожежної безпеки (ПБ). В разі неможливості нанесення їх на кабельні вироби дані позначення вказуються в супровідній документації.

Будьте пильними при купівлі товарів, перевіряйте документацію, читайте маркування тощо. Наприклад, споживачі мають звертати увагу на наявність чи відсутність інструкції з експлуатації українською мовою. Якщо її немає - це перша ознака того, що з цією продукцією щось не так.

Відділ ринкового та метрологічного нагляду Головного управління Держпродспоживслужби у Кіровоградській області наголошує розповсюджувачам електричного та електронного обладнання, у тому числі низьковольтного, що ця продукція включена до Секторального плану державного ринкового нагляду на 2023 рік та повинна відповідати вимогам вищезазначених технічних регламентів. У вказаних нормативних документах чітко визначено обов’язки виробників, імпортерів та розповсюджувачів.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

4354434
Сьогодні
Цього місяця
Всього
2395
86009
4354434

Ваш IP: 34.229.63.28
29-11-2023